فضای غذاخوری کلاسیک

افراد مختلف داراى سليقه و انتخاب هاى متفاوتى براى طراحى داخلى منازل خود مى باشند. امروزه بسيارى از مردم سبك مدرن را براى سادگى و در دسترس بودن آن ترجيح مى دهند، در حالى كه برخى افراد هنوز به سبك كلاسيك با دكوراسيون و جزئيات خاص آن علاقه مند هستند و اين سبك را براى طراحى فضاى خود انتخاب مى كنند. 

طراحى داخلى به سبك كلاسيك بر اساس نظم، تعادل و هماهنگى صورت مى گيرد. بر خلاف طراحى مدرن، در سبك كلاسيك از عناصر سنتى و نقاط كانونى در طرح استفاده مى شود. استفاده از مبلمان هايى با تزئينات، فرش هاى اصيل، لوسترها و چراغ ديوارى هايى با جزئيات از مشخصات اين سبك مى باشد. 

نقطه كانونى در طراحى به سبك كلاسيك مى تواند يك شومينه بزرگ و يا پله ها و حتى يك ميز بزرگ باشد. طراحى به سبك كلاسيك با انتخاب يك نقطه كانونى در طرح شروع مى شود. براى يك فضاى غذاخورى، نقطه كانونى معمولاً لوستر و يا سِت مبلمان غذاخورى مى باشد. رنگ هاى مورد استفاده در اين سبك معمولاً آبى تيره، قهوه اى، زرد، سبز، خاكى و قرمز مى باشد. 

چگونه يك فضاى غذاخورى را به سبك كلاسيك طراحى كنيم؟ 

فضاى غذاخورى در خانه مكانى است كه شما در آن با اعضاى خانواده، دوستان و آشنايان جمع مى شويد و وعده غذايى خود را ميل مى كنيد. در طراحى داخلى به سبك كلاسيك شما نيازمند استفاده از سايه روشن ها، جزئيات پيچيده و مصالح و متريال درجه يك همانند چوب طبيعى و لوسترهاى كريستال هستيد. 

در طراحى به اين سبك، نبايد هيچ عنصر جسورانه و هيچ گونه اثرى از هرج و مرج وجود داشته باشد. در عوض طراحى بايد به صورت شيك و متعادل انجام شود. در اينجا به عناصر اصلى در طراحى داخلى فضاى غذاخورى به سبك كلاسيك اشاره مى كنيم. 

همان طور كه مى توان حدس زد تمام قطعات مبلمان بايد از چوب هاى غنى و داراى عناصر حك شده انتخاب شود. تمام آيتم هاى اين فضا بايد در هماهنگى كامل با يكديگر طراحى شوند. بهتر است تمامى مبلمان ها و لوازم جانبى جفت گونه و در تعادل با يكديگر در فضا چيده شوند. 

فضای غذاخوری کلاسیک

به ياد داشته باشيد كه فضاى غذاخورى كلاسيك به معنى خلق فضايى لوكس و حاوى آثار هنرى گران قيمت نيست، بلكه اين فضا مكانى است با حال و هوايى خودمانى و خانگى. بنابراين سعى نكنيد اين فضا را همانند داخل يك موزه و يا يك قلعه باستانى طراحى كنيد.

فضای غذاخوری کلاسیک

در هنگام طراحى فضاى غذاخورى كلاسيك، از لبه ها و خطوط تيز بپرهيزيد. همه اِلمان ها از مبلمان ها گرفته تا لوازم جانبى بايد به گونه اى طراحى شوند تا يك فضاى آرام و جادويى را خلق كنند. بنابراين استفاده از خطوط نرم در طراحى اين فضا ضرورى است. 

فضای غذاخوری کلاسیک

از تركيب خطوط عمودى با افكت هنرى افقى براى تزئين اين فضا مى توانيد استفاده كنيد. علاوه بر طرح هاى گُلدار، استفاده از طرح هاى يك رنگ نيز براى ديوار مى تواند گزينه مناسبى باشد. در صورتى كه مى خواهيد از يك كاغذ ديوارى با طرح گُلدار براى ديوارهاى فضاى پذيرايى استفاده كنيد، ديوارها را از رنگ روشن تر و مبلمان ها و كفپوش را از رنگ تيره تر انتخاب كنيد. 

فضای غذاخوری کلاسیک

قرار دادن مبلمان ها در يك خط مستقيم در اين سبك بسيار مرسوم مى باشد. به عنوان مثال نيمكت يا صندلى ها بايد در جلو و يا عمود نسبت به شومينه قرار گيرد. 

فضای غذاخوری کلاسیک

يكى از چيدمان هاى رايج در اين سبك قرار دادن فرش و يك ميز مستطيلى يا بيضى شكل بر روى آن و استفاده از ميز و صندلى هاى چوبى حكاكى شده و تركيب آن با بوفه در امتداد ميز غذاخورى مى باشد. 

فضای غذاخوری کلاسیک

قرار دادن ميز غذاخورى كنار پنجره يكى از بهترين چيدمان ها مى باشد. مى توانيد از پرده هاى ايتاليايى و يا فرانسوى براى پوشش پنجره ها استفاده كنيد تا اصالت و زيبايى خاص فضاى كلاسيك را پديد آورد. 

فضای غذاخوری کلاسیک

هنگامى كه به لوازم جانبى فكر مى كنيد، بهتر است آن ها را جفت انتخاب كنيد. لوسترها، آينه ها، تابلوهاى هنرى و گلدان ها همگى بهتر است به صورت جفت در فضاى شما حضور داشته باشند. 

فضای غذاخوری کلاسیک

مبلمان های غذاخوری کلاسیک

CWDT01

ميز نهارخورى مستطيل شكل با طراحى فوق العاده خود، زيبايى و ظرافت سبك كلاسيك را به نمايش مى گذارد. آن چه كه توجه همه را به طــراحى اين ميز جلب مى كند، پايه حكاكى شده غنى و شكيل آن مى باشد. صندلى ها داراى يك طراحى سنتى با ابعادى ظريف و فوق العاده راحت مى باشند. از پارچه لوكس گُلدار براى پوشش روى صندلى ها استفاده شده است. دقت و ظرافت در جزئيات اين ميز كاملاً مشهود است. 

CWDT02

استفاده از منحنى هاى ظريف، حكاكى هايى با جزئيات از مشخـصات اين ميز مى باشد. ميز كار شده با چوب گردو، لوستر كريستالى، بوفه چوب گردو و فرش ايرانى در تركيب با هم اين فضاى غذاخورى كلاسيك را پديد آورده اند. 

CWDT03

اين سِت غذاخورى از مجموعه ويلا والـنسيا انتخاب شده است كه شامل صندلى ها، بوفه، آينه، لوستر و تابلوهاى هنرى مى باشد. همان طور كه مشاهده مى كنيد جزئيات، ظرافت، نظم و آراستگى در تك تك عنــاصر موجود در اين فــضا موج مى زند. اين طراحى با دو نوع ميز، يكى مستطيل و ديگرى گِرد انجام شده است. 

CWDT04

اين مجموعه غذاخورى شامل ميز نهارخورى چوبى شش نفره، صندلى ها، بوفه ها و آينه مى باشد كه دكوراسيون زيبايى را براى اين فضا پديد آورده است. پرده هاى طلايى با خطوط طلايى كار شده در ميز و بوفه ها و همچنين پارچه صندلى ها بسيار هماهنگ است. 

CWDT05

اين سِت مبلمان غذاخورى به سبك سلطنتى طراحى شده است. از انواع تزئينات چوبى براى دكور آن استفاده شده و چوب ها از مرغوب ترين نوع جمع آورى شده اند. جزئيات پايه ميز به طراحى آن جذابيت بيشترى مى افزايد. صندلى ها از دو نوع دسته دار و بدون دسته انتخاب شده اند. 

CWDT06

هر قطعه از اين سِت مبلمان به صورت دست ساز و از چوب ماهون ساخته شده است. از پارچه هاى مرغوب براى پوشش روى صندلى ها استفاده شده كه آن را از ديگر مبلمان ها متمايز مى كند. ظرافت و جزئيات سبك كلاسيك به خوبى در اين سِت مبلمان قابل مشاهده مى باشد. 

CWDT07

اين مبلمان يكي از بهترين سِت هاى فضاى غذاخورى كلاسيك مى باشد. اين ميز چوبى بسيار بادوام بوده و براى تقويت آن از ورق پشتى ١٨ اينچى استفاده شده است. اين ميز ظريف بيضى شكل از چوب گردو ساخته شده است و در تركيب با صندلى ها و مبلمان هاى جانبى يك فضاى غذاخورى كلاسيك را به وجود آورده است.

موضوعات مشابه
پروژه های ایــتــاران
محصولات ایــتــاران
ارسال محصول و قبول پروژه های طراحی و اجرا در شهرها و کشورهای

Call Now

WhatsApp WhatsApp us