فضای غذاخوری مینیمال

١٠ ايده براى طراحى يك فضاى غذاخورى مينيمال

فضاى غذاخورى مكانى است كه در آن مهمانى هاىِ شام با دوستان، اقوام و آشنايان برگزار مى شود. يك طراحى خاص براى اين فضا از اهميت بالايى برخوردار است كه يكى از آن ها ارتقاء روابط خانوادگى و دوستانه شما مى باشد. بنابراين به هيچ عنوان اين فضا را دست كم نگيريد و از بهترين ايده ها براى دكوراسيون اين فضاها استفاده كنيد. 

مينيماليسم يك جريان و رويكردى محسوب مى شود كه هدف آن دستيابى به يك فضاى غنى در عين سادگى مى باشد. يك فضاى غذاخورى مينيمال اجازه مى دهد تا تمركز بر روى غذا و فرآيند غذا خوردن و آشاميدن حفظ شود.

در زير به معرفى ١٠ ايده براى دستيابى به يك فضاى غذاخورى مينيمال مى پردازيم تا به راحتى از آن ها الهام گرفته و در طرح ها و فضاهاى خود استفاده كنيد. 

١- پنل هاى چوبى

غذاخوری مینیمال

استفاده از پنل هاى چوبى راهى ايده آل براى جداسازى فضاى غذاخورى از ديگر فضاها و اضافه كردن احساس حريم خصوصى مى باشد. از سوى ديگر اين پنل ها با ميزهاى چوبى غذاخورى بسيار هماهنگى داشته و تعادل بصرى خوبى را در اين فضا ايجاد مى كنند. 

٢- آثار هنرى

غذاخوری مینیمال

هنگامى كه شما داراى ديوارهاى سفيد و صندلى هاى سفيد هستيد، چه چيز ديگرى مى توانيد به اين فضا اضافه كنيد؟ يك اثر هنرى اِنتزاعى مى تواند باعث شود كه يك فضاى نهارخورىِ مينيماليستى و هم سرگرم كننده باشد. 

٣- سبك مينيمال به همراه اِلمان هاى صنعتى

غذاخوری مینیمال

لوله هاى PVC و چوب اصلاح شده تمام چيزى است كه براى ساخت يك ميز به آن احتياج داريد. با اضافه شدن ديوارهاى بتنى و نورهاى آويزان مدل صنعتى شما قادر به پديد آوردن يك محيط صنعتى و مينيماليستى هستيد. 

٤- صندلى هاى مدرن و ميزهايى با صفحه شيشه اى

غذاخوری مینیمال

هنگامى كه از صندلى هاى مدرن و يك ميز چوبى با صفحه شيشه اى استفاده مى كنيد، ايده آل ترين مبلمان ها را براى يك فضاى غذاخورى مينيماليستى انتخاب كرده ايد. 

٥- استفاده از نورهاى آويزان

غذاخوری مینیمال

چرا از يك چراغ آويزان استفاده كنيد زمانى كه ميتوانيد از تعداد بيشترى از آن ها استفاده كنيد. اين حركت به شما اجازه مى دهد تا ميزان نور را بسته به نوع مهمانى خود تغيير داده و تنظيم كنيد و علاوه بر آن يك عنصر جذاب را وارد طراحى خود كنيد. 

٦- ميزهاى دو نفره

غذاخوری مینیمال

اين ميزها فضاى زيادى را اِشغال نمى كنند و محيطى لذت بخش را براى صرف يك قهوه دلپذیر و يا يك وعده غذايى دو نفره را پديد مى آورند. 

٧- سبك آسيايى

غذاخوری مینیمال

استفاده از نيمكت براى نشستن يك راه عالى جهت جاى دادن تعداد زيادى از افراد و مهمانان مى باشد. مى توان هم از نيمكت و هم صندلى براى طراحى يك فضاى غذاخورى مينيمال استفاده نمود. 

٨- ظرافت و پيچيدگى

غذاخوری مینیمال

استفاده از يك لوستر مدرن همانند موردى كه در عكس مشاهده مى كنيد ظرافت و پيچيدگى خاصى را وارد طرح مى كند. 

٩- ميزهاى گرد و شيك

غذاخوری مینیمال

اگر شما جز افرادى هستيد كه ميزهاى گرد را به ميزهاى مربع و مستطيل شكل ترجيه مى دهيد، مى توانيد با انتخاب صندلى هاى مدرن زيبا اين فضا را به خوبى ديزاين كنيد. 

١٠- استفاده از گياهان و برگ هاى سبز

غذاخوری مینیمال

اگر شما جز افرادى هستيد كه ميزهاى گرد را به ميزهاى مربع و مستطيل شكل ترجيه مى دهيد، مى توانيد با انتخاب صندلى هاى مدرن زيبا اين فضا را به خوبى ديزاين كنيد. 

فضاى غذاخورى به سبك مينيمال؛ 

با ظهور نسل جديد طرح ها و پلان هاى باز، استفاده از اتاق غذاخورى به سبك سُنتى، كمى كمرنگ تر شده است. در خانه هاى امروزى بيشتر ما داراى يك فضاى مجزا براى اختصاص دادن به فضاى غذاخورى نمى باشيم و اغلب موارد اين فضا با فضاهايى نظير آشپزخانه يا اتاق نشيمن تركيب مى شود تا هم سرگرم كننده و هم متناسب با فضاى ما باشند. 

مزاياى يك فضاى مينيمال:

١- كمتر اِسترس زا مى باشد.

هر چيزى كه در ديد ما قرار مى گيرد يك انحراف بصرى را به دنبال خود پديد مى آورد. بنابراين در خانه هاى مينيماليستى به علت اينكه آيتم هاى كمترى در معرض ديد قرار مى گيرند، اِسترس كمترى را نيز به وجود مى آورد. يك فضاى مينيمال فضايى است آرام. 

٢- جذابيت بيشتر.

خانه هاى مينيمال از دكورها و تزئينات اضافه اجتناب مى كند و در حقيقت چند مبلمان زيبا و آثار هنرى را به نمايش مى گذارد، جذابيت بيشترى را به همراه دارد. شما مى توانيد از ايده به حداقل رساندن استفاده كرده و فضاى جذاب ترى خلق كنيد. 

٣- تميز كردن اين فضاها راحت تر مى باشد.

تميز كردن فضاهايى كه در آن صدها آيتم جاى دارد، فضاهاى شلوغ و پر از مبلمان ها، تابلوها و دكورها كار بسيار دشوارى مى باشد. حال تصور كنيد كه با يك فضاى خالى روبرو هستيد كه از تعداد محدودى مبلمان برخوردار است. بديهى است كه تميز كردن اين فضا در مقايسه با فضاهاى قبلى بسيار آسان تر مى باشد. 

چگونه يك فضاى مينيمال خلق كنيم؟ 

اولين مرحله جهت خلق يك فضاى مينيمال تغيير فلسفه و روش تفكر و نگاه كردن ما به اين موضوع مى باشد. در زير به چند نكته جهت خلق يك فضاى مينيمال اشاره مى كنيم.

١- از مبلمان ها شروع كنيد. 

بزرگ ترين مسئله در طراحى فضاى خانه، انتخاب مبلمان هاى مناسب اين فضا مى باشد. بنابراين اولين راه براى ساده كردن يك فضا دقت در انتخاب مبلمان هاى اين فضا است. از حداقل تعداد مبلمان كه پاسخگوى نيازهاى شما باشد استفاده كنيد. سعى كنيد مبلمان هايى راحت، ساده و شيك را براى اين فضا انتخاب كنيد. 

٢- فقط از لوازم ضرورى استفاده كنيد. 

به مبلمان ها، دكورها و هر وسيله اى كه در فضاى خود داريد توجه كنيد. آيا اين آيتم ها واقعا ضرورى هستند؟ در صورتى كه ضرورى نيستند آن ها را حذف كرده و وسائل را به حداقل ممكن برسانيد. 

٣- سطح كف را از وسائل اضافى خالى كنيد. 

به جز مبلمان ها كه كف شما را اشغال مى كنند، بقيه سطح كف بايد خالى باشد. هر وسيله اى كه روى زمين قرار دارد را از اين فضا دور كنيد تا محيطى يكدست، خالى و تميز را پديد آوريد. 

٤- سطوحى شفاف و صاف داشته باشيد. 

ساده سازى را براى تمامى سطوح و ديوارها انجام دهيد و به غير از دو يا سه عنصر دكورى چيز ديگرى را بر روى سطوح قرار ندهيد. هر چقدر فضا خلوت تر، شفاف تر و ساده تر باشد،. شما به يك طرح مينيمال نزديكتر شده ايد. 

٥- وسائل اضافى را خارج از ديد قرار دهيد. 

در طراحى فضاى غذاخورى به اين نكته توجه داشته باشيد كه اگرچه شما به دكورها و لوازمى براى فضاى هال و پذيرايى خود احتياج داريد ولى بهتر است آن ها را طورى چيدمان و سازماندهى كنيم كه به جزء موارد ضرورى بقيه در معرض ديد قرار نداشته باشند. 

٦- از آثار هنرى ساده استفاده كنيد. 

براى جلوگيرى از يكنواختى و خشكى فضا مى توانيد از يك نقاشى، عكس ساده و يا رنگ هاى ملايم براى ديوارها استفاده كنيد. در صورت امكان بعضى از ديوارها را خالى و ساده نگه داريد و برخى ديگر را با چند قاب عكس ديزاين كنيد. 

٧- استفاده از تزئينات ساده.

يك دكور ساده مى تواند نقش يك تأكيد بر روى فضاى غذاخورى مينيمال را داشته باشد. يك گلدان ساده كوچك نمونه اى از همين دكورهاى ساده مى باشد. 

٨- استفاده از سطوح شيشه اى و پنجره.

وجود يك پنجره با قاب ساده و پرده هاى رنگى اطراف آن مى تواند هال و هواى سبك مينيمال را به فضاى شما ببخشد. 

٩- الگوها و طرح هاى ساده.

استفاده از كاغذ ديوارى هاى طرح دار ساده براى اين فضا بسيار مناسب مى باشد. از انتخاب طرح ها و الگوهاى پيچيده و گُلدار كه توجه بصرى را به سمت خود جلب مى كنند، خوددارى كنيد. 

١٠- از رنگ هاى روشن استفاده كنيد. 

همان طور كه در موارد قبلى نيز به آن اشاره شد، رنگ مورد استفاده در يك فضاى مينيماليستى بايد روشن و درخشان باشد. رنگ سفيد به عنوان رنگ ايده آل و سَمبل اين سبك يكى از بهترين انتخاب ها براى طراحى فضاهايى به اين سبك محسوب مى شود. 

١١- فضا را ويرايش و اضافات را حذف كنيد. 

اگر در حال تغيير دكوراسيون منزل خود هستيد و مى خواهيد فضاى موجود خود را به سبك مينيمال درآوريد، به خودتان چند روز زمان دهيد. سپس با يك ديد تازه به همه چيز نگاه كنيد. چه چيزى را مى توانيد از اين فضا حذف كنيد؟ چه وسائلى در فضاى شما ضرورى نيست؟ سپس اين آيتم ها را از فضاى خود حذف كرده و تا آنجا كه ممكن است اين فضا را ساده كنيد. 

١٢- به راحتى بر روى مبلمان خود تكيه داده و از فضاى مينيماليستى خود لذت ببريد. 

هنگامى كه فضاى اطراف خود را ساده كرده و سبك مينيمال در فضاى خانه شما جارى شد، يك لحظه به تمام فضاى خود نگاه كرده و از آرامش و آسايشى كه اين فضا براى شما به ارمغان آورده است لذت ببريد. 

موضوعات مشابه

موضوعات مشابه
پروژه های ایــتــاران
محصولات ایــتــاران
ارسال محصول و قبول پروژه های طراحی و اجرا در شهرها و کشورهای

Call Now

WhatsApp WhatsApp us