فضاى غذاخورى مدرن

طراحى و دكور فضاى غذاخورى به سبك مدرن تلفيقى از سادگى و راحتى در يك فضاى روشن مى باشد. ميزهاى غذاخورى راحت ، صندلى ها، اِلمان هاى نورپردازى، مبلمان ها و كفپوش ها همگى در تطابق با همين سبك طراحى و انتخاب مى شوند. در اين بخش ايــتــاران مجموعه اى از طرح ها، دكوراسيون ها و اطلاعات مورد نياز جهت طراحىِ فضاى غذاخورى مُدرن را به شما ارائه مى دهد. 

غذاخوری مدرن

يك اتاق غذاخورى مدرن بايد توسط طراحان هويت خاص خود را پيدا كند. جزئيات كوچك، نورهاى روشنايى جذاب و مبلمان هاى خاص همگى اين فضا را منحصر به فرد مى كند. ميزهاى غذاخورى كه غير عادى و خاص هستند، هويت اين فضا را مى سازند. از ايده هاى تزئين ميز غذاخورى همانند گل ها و شمع ها كمك گرفته و فضايى افسانه اى و دلپذير را خلق كنيد. رنگ آميزى اين فضا از اهميت بالايى برخوردار است. به ويژه طرح هاى ديوار و سقف همگى بايد با تأكيد بر سبك مدرن طراحى و اجرا شوند. تزئينات خاص سبك مدرن باعث ارتقاء سطحِ كيفى فضا مى شود. رنگ هاى خنثى و روشن، سايه روشن هاى شيك رنگى، فضايى بى نظير را به وجود مى آورد. 

غذاخوری مدرن

چه عواملى در رسيدن به يك طرح ايده آل براى فضاى غذاخورى مدرن موثر اند؟ 

يك فضاى غذاخورى مدرن بايد فضايى باشد كه شما را تشويق به گذراندن زمان بيشتر در آن و صرف غذا با آرامش در كنار خانواده كند و در عين حال آرمان ها و خواسته هاى سبك مدرن را به نمايش بگذارد. محيط اطراف بايد شيك بوده و از تركيب بندى مناسبى برخوردار باشد تا بتواند ظاهرى مدرن را ايجاد كند. مبلمان ها بايد هم شيك و هم بسيار راحت باشد. از صبحانه گرفته تا شام، فضاى غذاخورى شما يكى از مهمترين فضاهاى خانه تان محسوب مى شود. 

براى خلق يك ظاهر كامل و زيبا، قبل از شروع به طراحى به مطالعه و خواندن مطالب مورد نياز بپردازيد. وقت خود را به ديدن عكس ها و ايده هاى مختلف طراحى اين فضا اختصاص دهيد تا به آنچه واقعاً ميخواهيد برسيد. اگر مطابق با ايده هايتان پيش برويد، هنگام جستجو و خريد مبلمان، آسان تر و با صرف وقت كمتر به آنچه نياز داريد دستيابى پيدا مى كنيد. 

غذاخوری مدرن

چگونه به سبك مدرن طراحى كنيم؟ 

اولين گام در طراحى فضاى غذاخورى مدرن، پيدا كردن رنگ مناسب براى اين فضا مى باشد. به ياد داشته باشيد كه در انتخاب رنگ كاملاً آزاد نيستيد و بايد انتخابى در تطابق با سبك مدرن داشته باشيد. بنابراين در مرحله اول بايد يك رنگ خُنثى را انتخاب كنيد. همچنين توجه به تمام جزئيات در اين فضا، از پنجره گرفته تا مبلمان ها اِلزامى مى باشد. به ياد داشته باشيد سادگى، عملكردگرايى و خُلوص را در انتخاب اين آيتم ها معيار خود قرار داده باشيد. تمام اجزاء و تجهيزاتى كه براى اين فضا انتخاب مى كنيد بايد جزء لوازم ضرورى بوده تا از ايده مدرن پيروى كند. يك ميز غذاخورى به همراه صندلى هاى مدرن، تمام چيزى است كه براى اين فضا مورد نياز است، بنابراين از شلوغى و تزئينات بپرهيزيد. اگر ايده خاصى براى طراحى فضاى خود نداريد، از طرح هايى كه در ابعادى نزديك به ابعاد شما اجراء شده اند الهام بگيريد. در سايت ايــتــاران شما قادر خواهيد بود تا عكس هاى مورد نظر و نزديك به فضا و سليقه خود را پيدا كرده و با ذخيره كردن آن ها در زمان مناسب آن ها را بررسى كرده و به ايده مورد نظر خود دست يابيد. 

غذاخوری مدرن

به چه نكاتى در طراحى يك فضاى غذاخورى مدرن توجه كنيم؟ 

هنگمى كه شما در حال طراحى اين فضا هستيد، بايد در نظر داشته باشيد كه چه تعداد افراد از اين فضا استفاده خواهند كرد و اين بدين معناست كه مطمئن شويد كه ميز غذاخورى شما به اندازه كافى بزرگ و صندلى هايتان از تعداد مناسبى براى خانواده، دوستان و ميهمانانتان برخوردار است. اين كار اغلب دشوار مى باشد اما راه هايى براى اطمينان از اين موضوع نيز وجود دارد. اگر داراى يك فضاى كوچك هستيد، مطمئن شويد كه از مبلمان هاى شيك كم جا و البته مبلمان هاى انعطاف پذيرى كه قابليت بزرگ و كوچك شدن را دارا هستند، استفاده مى كنيد. اگر داراى فضاى نسبتاً بزرگى بوده اما تعداد افراد استفاده كننده از اين فضا محدود مى باشند، بنابراين مى توانيد در اين فضا، علاوه بر ميز و صندلى غذاخورى از وسائل ديگرى نيز استفاده كنيد تا آنجا كه طرح شما از سبك مدرن خارج نشود. يك موضوع بسيار مهم در سبك مدرن اطمينان داشتن از تعبيه فضاى ذخيره سازى مورد نياز در قسمت غذاخورى است. اگر شما نياز به تعبيه فضاى ذخيره سازى در اين قسمت از خانه خود داريد مى توانيد از كمدها، بوفه ها و قفسه هايى كه به سبك مدرن طراحى شده اند در اين قسمت استفاده كنيد. 

غذاخوری مدرن

از چه رنگ هايى براى فضاى غذاخورى مدرن بايد استفاده شود؟

رنگ هاى مورد استفاده در سبك مدرن اغلب رنگ هاى خنثى مى باشند. اما هنگامى كه سبك مدرن در تمام خانه شما وجود دارد، استفاده از همين رنگ ها در فضاى غذاخورى ممكن است فضا را كمى خسته كننده كند. انتخاب رنگ در مرحله اول و قبل از چيدمان فضا بايد انجام گيرد. از يك رنگ آرامش بخش براى اين فضا استفاده كنيد. حِسى كه از اين فضا منتقل ميشود بسيار حائز اهميت است. استفاده از كاغذ ديوارى هاى طرح دار در اين فضا يكى از روش هاى متداول در طراحى محسوب مى شود. نكته اى كه در اينجا بايد به آن توجه كنيد اين است كه انتخاب رنگ بايد به گونه اى باشد كه هماهنگى بين تمامى اجزاء حفظ شود. به طور مثال اگر از يك رنگ روشن براى ديوارها استفاده مى كنيد استفاده از مبلمان هاى همان سبك همراه با آن توصيه مى شود. 

غذاخوری مدرن

از چه كفپوش هايى براى فضاى غذاخورى مدرن استفاده كنيم؟ 

انتخاب كفپوش، بسيار وابسته به رنگ و طرح ديوارها مى باشد. گزينه هاى بسيارى براى انتخاب يك كفپوش مدرن وجود دارد از جمله سنگ ها و تايل ها و يا كفپوش هاى چوبى. تنوع در طرح و رنگ اين محصولات بسيار زياد است. انتخاب كفپوش هاى چوبى بسيار سازگار با سبك مدرن مى باشد كه مى تواند مكمل مبلمان هاى چوبى و شيشه اى باشد. انتخاب كفپوش هاى سنگ مرمر و يا ديگر سنگ ها نيز گزينه مناسبى مى باشند و بسته به رنگ و جنس ديوارها و ديگر فضاهاى خانه بايد انتخاب شوند. 

غذاخوری مدرن

نكاتى براى تزئين يك فضاى غذاخورى مدرن

راهنمايى ها و ترفندهاى بسيارى وجود دارد كه مى توانيد از آن ها براى تزئين فضاى خود استفاده كنيد. از نورپردازى های مناسب و انتخاب چراغ هاى مدرن در اين فضا اطمينان حاصل فرماييد. در سبك مدرن همه چيز بايد روشن، ساده، واضح و در تركيب با بقيه اجزاء طراحى شود. در صورت امكان اين فضا را طورى طراحى كنيد كه از نور طبيعى برخوردار باشد. وجود يك پنجره كه ديد به بيرون را نيز به همراه خود دارد مى تواند اين فضا را منحصر به فرد كند. 

غذاخوری مدرن

در هنگام خريد مبلمان فضاى غذاخورى مدرن به چه نكاتى توجه كنيم؟ 

هنگام خريد مبلمان نهارخورى مطمئن شويد كه آن ها ساده، زيبا و هماهنگ با فضاى شما باشند. انتخاب مبلمان هايى كه به راحتى قابل تميز شدن و شستشو باشند قطعاً يك انتخاب عاقلانه محسوب مى شود. بسيارى از افراد علاقه مند به خريد اَقلام تزئينى كه مربوط به غذا باشد هستند، از جمله تابلوهاى سبزيجات و نوشيدنى هاى هيجان انگيز. مبلمان غذاخورى تنها شامل ميز و صندلى هاى دور آن نمى باشد بلكه دكورهاى ديوارى، ميزهاى جانبى، بوفه و غيره همگى بخشى از اين مبلمان ها محسوب مى شوند. هنگام خريد اين مبلمان ها حتماً بايد از محدوديت ها و قابليت هاى فضاى خود آگاه باشيد. 

موضوعات مشابه

موضوعات مشابه
پروژه های ایــتــاران
محصولات ایــتــاران
ارسال محصول و قبول پروژه های طراحی و اجرا در شهرها و کشورهای

Call Now

WhatsApp WhatsApp us