نكته ٧. استفاده تركيبى از انواع بافت هاى مختلف

تأكيد بيشتر به استفاده از متريال هاى مختلف در سراسر محل كار براى ايجاد محيطى با سلامت و روان بيشتر و بهره برى بالاتر مى باشد. استفاده از محصولاتى كه از مصالح غنى و با اصالت ساخته شده اند به طراحان كمك مى كند تا محيط هايى خاص و زيبا را خلق كنند. 

این طرح با استفاده از ویژگی های مدرن طراحی شده است. با افزایش ارتفاع سقف، فضا دلبازتر و بزرگ تر جلوه می کند. سِت مبلمان شامل کمدها، قفسه ها و کشوها تمامی سطح دیوار را پوشانده تا تمامی لوازم و تجهیزات به خوبی سازماندهی شوند.  ادامه

نكته ٨. استفاده نكردن از طرح هاى صُلب و دائمى 

انعطاف پذيرى، امروزه فاكتور بسيار مهمى در طراحى محيط هاى كار محسوب مى شود. همان قدر كه به استفاده از طرح هاى انعطاف پذير توصيه مى شود، از طرح هاى دائمى و غير قابل تغيير (صُلب) نيز اجتناب مى شود. امروزه محيط هاى كار فضاهايى باز و انعطاف پذير اند كه با توجه به نياز كارمندان و مسئولان قابل تغيير مى باشند. در واقع محيط هاى انعطاف پذير، فضاهايى پويا و سر زنده محسوب مى شوند.

در مقابل سطوح هم رنگ و خُنثی، که در کف، سقف و دیوار مشاهده می کنید، از یک سِت مبلمان کرم قهوه ای استفاده شده تا به فضا روح ببخشد. میز به گونه ای طراحی شده که هیچ بی نظمی و هرج و مرجی در آن ایجاد نشود. از یک چراغ مطالعه برای ایجاد نور متمرکز بر روی میزها استفاده شده و کل فضا توسط یک لوستر مدرن روشن می شود. ادامه

چگونه فضاى ادارى را سازماندهى كنيم؟

سازماندهى فضاى كار يكى از نكات اساسى در طراحى فضاهاى ادارى محسوب مى شود چرا كه محيط هايى كه از سازماندهى خوبى برخوردار هستند، بازدهى كارمندان آن جا نيز افزايش مى يابد. هنگامى كه قصد طراحى يك دفتر كار را داريد، همانند طراحى دفتر وكالت، مطب پزشک و يا کلینیک دندانپزشكی، اولين گام مطالعه فضاى داخلى و تجهيزات حرفه اى مربوط به هر يك از فضاهاى مربوطه مى باشد. در زير به توضيح برخى از دفاتر كار مى پردازيم.

از یک سایبان متحرک برای کنترل ورود نور به داخل فضا استفاده شده است. یک لوستر کاملاً مدرن روشنایی فضا را تأمین می کند. نورپردازی محیط توسط چراغ مطالعه هایِ واقع روی میز تکمیل شده است. سطح روی میز در حد نیاز کارفرما طراحی شده است. سِت مبلمان شامل کمدها، کشوها و قفسه های کتاب می باشد که به سبک مدرن طراحی شده است. ادامه

دفتر وكالت

عموماً دفــاتر وكالت فضاهايى كلاسيك و جدى مى باشند. طراحى اين فضا بايد بر اصول عملكردگرايى و تعامل فضايى صورت گيرد. كانسپت اين فضا از مفهوم عدالــت و تــوازن مى باشد و طراحى بر اساس اين كانسپت شكل مى گيرد. يكى از نمونه هاى موفق، طراحى دفتر وكالت  Scatturin توسط معمار معروفِ ایتالیایی Carlo Scarpa مى باشد. 

مطب پزشكان 

اصولاً طراحى يك مطب پزشكى بايد بر اساس تقدم رنگ سفيد در آن مكان شكل گيرد. البته اين موضوع به معنى عدم حضور رنگ در اين فضاها نمى باشد، زيرا يك فضاى مدرن و آوانگارد امروزه قطعاً حاوى رنگ نيز مى باشد. يك محيط سفيد و پاكيزه با كفپوش هاى براق و به كارگيرى اِلمان هاى طراحى مدرن، سازماندهى مراجعه كنندگان در سالن انتظار و طراحى مبلمان هاى راحتى براى آسايش بيشتر بيماران از جمله مواردى است كه از يك محيط پزشكى انتظار مى رود. 

این فضا به سبک مدرن طراحی شده است. یک سطح دیوار، تمام شیشه کار شده است و فضا را مَملو از نور می کند. با استفاده از یک موکت و اضافه کردن آیتم های تزئینی، این فضا با کمی شباهت به فضای خانه طراحی شده است. یک لوستر مدرن نیز سطح تمام شیشه ای روی میز را روشن می کند. ادامه

استوديوهاى طراحى

هنگام طراحى مطب هاى پزشكى و يا دفاتر وكالت مى توان با وارد كردن اِلمان هاى طراحى فضا را سازماندهى و به بهترين شكل ممكن چيدمان كرد. حال اگر قرار باشد براى طراحان دفاتر كارى را سازماندهى كنيم اوضاع كمى متفاوت است. طراحان افرادى توانمند در به كارگيرى تمامى فضاها به بهترين شكل ممكن مى باشند. آن ها بسيار خلاق و مبتكر مى باشند و قادر اند در مكان هايى تاريك و زير پله نيز فضاهايى مفيد و جذاب را خلق كنند.

Previous Page    1     2

موضوعات مشابه
پروژه های ایــتــاران
ارسال محصول و قبول پروژه های طراحی و اجرا در شهرها و کشورهای

Call Now

WhatsApp WhatsApp us