فضاهاى غذاخورى روستيك 

١٠ ایده برای طراحی فضای غذاخوری به سبک روستیک

آيا مى خواهيد فضاى غذاخورى شما منعكس كننده يك محيط زيست پايدار و اُرگانيك باشد؟ آيا مى خواهيد محيط بيرون را به درون خانه خود بياوريد؟ در اين صورت از سبك روستيك براى طراحى فضاى خود استفاده كنيد. طراحى به سبك روستيك در ارتباط با طبيعت، چوب، سنگ، آهن، پارچه هاى طبيعى و فلزات است. شما با استفاده از اين سبك در طراحى خود مى توانيد به راحتى يك فضايى سازگار با محيط زيست خلق كنيد. اين سبك بافت و عمق مصالح طبيعى را به نمايش مى گذارد و معمولاً اكثر رنگ هاى استفاده شده در آن خنثى مى باشند. 

فضاى نهارخورى از جمله فضاهاى خانوادگى سنتى محسوب مى شود كه مهمانان در آن سرگرم مى شوند. امروزه مى توان اين فضا را به سادگى به يك فضاى روستيك ارتقاء داد و جذابيت هاى طبيعى را وارد طرح كرد. در زير به بررسى نمونه هايى از اين سبك فضاهاى غذاخورى مى پردازيم. 

 

١- روستيك خالص 

غذاخوری روستیک

در اين سبك شما به اتمسفرى آرام و ريلكس دستيابى پيدا مى كنيد. 

٢- استفاده از رنگ هاى طبيعى 

غذاخوری روستیک

سعى كنيد از رنگ هاى طبيعى در فضاى غذاخورى استفاده كنيد. رنگ ها را از طريق بافت طبيعى اشياء به محيط اضافه كنيد. از گلدان ها و گياه هاى طبيعى در طرح خود استفاده كنيد. 

٣- جاذبه هاى معمارى

غذاخوری روستیک

براى جذاب بودن فضا مجبور نيستيد از قطعات هنرى در مقياس بزرگ استفاده كنيد، گاهى يك عنصر معمارى قديمى همانند يك قاب پنجره در يك نقطه كانونى از فضا مى تواند تمام جذابيت لازم را براى فضاى غذاخورى شما به وجود آورد. استفاده از ديوارپوش هاى چوبى فضاى اتاق را گرم تر و دعوت كننده تر مى كند. 

٤- ديوارپوش هاى چوبى

غذاخوری روستیک

استفاده از ديوارپوش هاى تزئينى فضاى كل اتاق را روستيك جلوه مى دهد. با استفاده از مبلمان هاى چوبى و تركيب آن با يك دكور مدرن مى توانيد فضاى روستيك و مدرن را تلفيق كنيد. 

٥- استفاده از ميزهاى سفيد روى روستيك

غذاخوری روستیک

اين ميز ها بهترين انتخاب براى فضاهاى غذاخورى روستيك محسوب مى شوند. با تركيب اين ميز با صندلى هاى متناسب با اين سبك يك تركيب بسيار عالى روستيك را پديد آوريد تا احساس شور و شوق را در همگان به وجود آوريد. 

٦- به كارگيرى مبلمان هاى منحصر به فرد از چوب سخت

غذاخوری روستیک

شما در اين سبك طيف گسترده اى از گزينه ها را براى انتخاب داريد. اين انتخاب ها شامل؛ لوسترهاى خاص، كارهاى چوبى سخت، در هاى كشويى و ميز نهارخورى با پايه هاى ضمخت و ضخيم مى باشد. اين مبلمان ها براى ساليان طولانى كارايى داشته و با كمى تعمير و نگهدارى به عمر مفيد آن ها افزوده خواهد شد. 

٧- استفاده از چوب هاى طبيعى خاكى رنگ

غذاخوری روستیک

با وارد كردن رنگ طبيعى خاكى به محيط غذاخورى اين فضا را ارگانيك تر جلوه دهيد. از لوسترهاى كريستال مى توانيد براى افزودن جذابيت به اين فضا استفاده كنيد.  

٨- فضاى غذاخورى قرن نوزدهم

غذاخوری روستیک

يكى از ايده هاى خلق يك فضاى غذاخورى روستيك استفاده از دكوراسيون قرن نوزدهمى مى باشد. در اين قسمت شما از مبلمان ها و ديواره هاى سنگى حدود ٢٠٠ سال پيش در طرح خود استفاده مى كنيد. 

٩- نورپردازى به شيوه طبيعى

غذاخوری روستیک

استفاده از نور طبيعى در اين سبك، ظرافت و زيبايى را وارد طرح مى كند و باعث مى شود تا بافت، رنگ و كيفيت مصالح همان گونه كه در طبيعت است ديده شود. 

١٠- آينه هاى مدور 

غذاخوری روستیک

استفاده از آينه در طرح باعث انتشار نور منعكس شده در فضا مى شود. بهتر است از قاب چوبى براى دور آينه استفاده نماييد. 

٦ نمونه از فضاهاى غذاخورى روستيك 

غذاخوری روستیک

با طراحى يك نيمكت چوبى و قرار دادن آن در كنج امكان نشستن براى ٨ نفر به وجود مى آيد. وجود يك لوستر آهنى طرح آنتيك، انتخاب مناسبى براى اين فضا مى باشد. با اينكه اين طرح حال و هواى قديمى را به دنبال خود دارد ولى در همين زمان حس صنعتى را نيز منتقل مى كند. 

غذاخوری روستیک

در اين طرح شاهد استفاده از يك ميز چوبى روستيك مانند و صندلى هاى پارچه اى هستيد. ديوار تمام چوب اين فضا، استفاده از لوستر طرح خاص و جزئيات چوبى همگى از حضور سبك روستيك در اين فضا خبر مى دهند. 

غذاخوری روستیک

سازه چوبى سقف و ديوارهاى سنگى به همراه پنجره هاى وسيع قاب فولادى از خصوصيات اين فضاى روستيك مى باشند. در اين طرح صاحب خانه قصد به نمايش گذاشتن اصالت تاريخى و معمارى خانه را داشته است. متريال ها در اين طرح نقش اصلى را بر عهده دارند. 

غذاخوری روستیک

در بسيارى از مواقع در بين سبك هاى موجود در طراحى داخلى مى توان سبك “مدرن-روستيك” را انتخاب كرد. هنگامى كه مواد و مصالح طبيعى در يك پلان آزاد و باز قرار مى گيرند، تركيب زيبايى را به نمايش مى گذارند. با قرار دادن هوشمندانه نوارهاى نازك آينه در بين تخته هاى افقى چوبى ديوار، نور طبيعى در تمام اتاق پخش مى شود. ميز چوبى با صندلى هاى حصيرى تركيب شده و براى روشنايى يك لوستر سفارشى از فلز در نظر گرفته شده است. 

غذاخوری روستیک

مواد و مصالح بازيافت شده با ريشه محلى در تركيب با رنگ هاى خاكسترى، كرم و قهوه اى احساس آرامش و ارگانيك را در فضاى خانه جارى مى كنند. از اِلمان ها و نمادهاى موجود در محيط اطراف الهام بگيريد تا فضايى كاملاً منحصر به فرد خلق كنيد. 

غذاخوری روستیک

در اين طرح خانه از ديد مناظر، كوه ها و درختان اطراف بهره برده است. طراحان سعى كرده اند تا به نحوى شيوه يكپارچه زندگى معاصر را با سبك روستايى مختص به محل پروژه تلفيق كنند. قرار گرفتن يك نقاشى شبيه به نقاشى هاى موجود در غار بر روى ديوار سنگى فضاى غذاخورى جذابيت طرح را چندين برابر كرده است. 

موضوعات مشابه
پروژه های ایــتــاران
محصولات ایــتــاران
ارسال محصول و قبول پروژه های طراحی و اجرا در شهرها و کشورهای

Call Now

WhatsApp WhatsApp us